Види гімнастики

Художня гімнакстика

— вид спорту, спортивна дисципліна, що поєднує в собі елементи балету, гімнастики,танцю, і полягає у виконанні вправ без предмету та з предметом у складно-координаційній моториці, під музичний супровід. Художня гімнастика поділяється на індивідуальні та групові вправи з п'ятьма предметами: мʼячем, скакалки, булавами, обручем і стрічками. Один з найбільш видовищних і витончених видів спорту. З 1984 року — олімпійський вид спорту. До нещодавна виключно жіночий вид спорту, проте з кінця XX століття — завдяки зусиллям японських гімнастів стали проводитися змагання й між чоловіками (не є олімпійським видом). Факти На стародавніх олімпіадах і в перших олімпіадах нового часу приймали тільки чоловіки. Жінки почали змагатися з 1928 року. Спортивна гімнастика – найбільш екстремальний вид спорту

Акробатика

— вид мистецтва, який можна найчастіше побачити в цирку (циркове мистецтво) та в спортивній гімнастиці. Акробатичні вправи являють собою головним чином рухи обертального характеру навколо різних висів (кувирки, сальто інше), а також вправи в рівновазі, виконані в незвичайних умовах. Вони можуть виконуватись на акробатичній доріжці, на приладах спеціальних конструкцій (трамплін, підкидна дошка, батут і інше). Вправи потребують виховання сили і гнучкості, спритності, сміливості і рішучості, швидкості реакції, удосконалювання координації рухів, тренування вестибулярного апарату.

Гімна́стика

— фізичні вправи, які спочатку виконувалися для зміцнення здоров'я і тренування. Назва походить від вигляду, в якому тренувалися чоловіки стародавньої Греції: gymnos — в перекладі з грецької означає «голі вправи», її також називають вправами для тіла. Україна належить до провідних гімнастичних держав світу. Найвизначніша гімнастка всіх часів — Лариса Латиніна народилася в Херсоні й тренувалася в Києві. В радянські часи чимало інших спортсменів, які представляли на міжнародній арені СРСР, жили й тренувалися в Україні. Найвизначніша українська гімнастка часів незалежності — Лілія Подкопаєва, олімпійська чемпіонка Атланти. Славиться українська школа художньої гімнастики, яка виховала таких олімпійських чемпіонок як Ірина Дерюгіна, Олександра Тимошенко, Катерина Серебрянська. На останній пекінській Олімпіаді українка Ганна Безсонова здобула бронзову медаль в особистих змаганнях. Значні успіхи українців у стрибках на батуті. Миколаєвець Юрій Вікторович Нікітін — олімпійський чемпіон Афін.

Мої досягнення

Я займаюся гімнастикою,вже 9 років. Я вмію ставати в стійку, робити стійку мостик, сідати на шпагат, робити мостик з ніг і вставати з нього. Я займаюся в Акторко. Мене вчить Дарина Олексіївна.